Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS

kreatywnie

niedziela, 11 lutego 2018

"Ta dam" i jestem. Mam nadzieję, że teraz na dłużej. 

Pod ostatnim postem Top Szamba Betonowe, *.cable.smsnet.pl dałaś komentarz i teraz Ci na niego odpowiem.

Niestety nie wiem dokładnie ile wynosiły koszty tych domów, ale z tego co się orientuję to około 400 - 450 tysięcy euro. Bo ta budowa odbywała się w Holandii. Ja nie budowałam sobie domu, bo mnie na taki po prostu nie stać. Ja wynajmuję od gminy dom/mieszkanie/szeregówkę, które dopiero-co zostało oddane.

Tyle w ramach wstępu, a teraz trochę moich wyczynów. Pamiętacie może jeszcze mój fotel wiklinowy, który przemalowałam na biało? Tutaj pokazywałam jak mi poszło. Teraz po przeprowadzce postanowiłam trochę go dostosować do mojego nowego domu. Jestem dopiero na półmetku mojej pracy, ale to co już widać bardzo mi się podoba.

"Voila" en ik ben. Ik hoop dat het langer zal duren.
Je gaf een reactie onder het laatste bericht  Top Szamba Betonowe, *.cable.smsnet.pl en nu zal ik je antwoorden.
Helaas weet ik niet precies hoeveel de kosten van deze huizen waren, maar van wat ik weet, is ongeveer 400 - 450 duizend euro. Omdat deze constructie plaatsvond in Nederland. Ik heb geen huis gebouwd omdat ik het gewoon niet kan betalen. Ik huur een huis / flat / eengezinswoning van de gemeente die zojuist is weggegeven.
Tot zover toelating, en nu enkele van mijn wapenfeiten. Herinner je je nog steeds mijn rieten stoel, die ik in het wit heb overgeschilderd? Hier liet ik zien hoe het ging. Nu na het verhuizen besloot ik om het aan te passen aan mijn nieuwe huis. Ik ben pas halverwege mijn werk, maar wat ik al zie, vind ik echt leuk.

W związku z tym, że to połowa pracy, to w najbliższym czasie powinny się pojawić nowe zdjęcia, które odsłonią dalszą część przemiany. Sama jestem ciekawa rezultatu.

Vanwege het feit dat dit de helft van het werk is, zouden er in de nabije toekomst nieuwe foto's moeten verschijnen, die het verdere deel van de verandering zullen onthullen. Ik ben nieuwsgierig naar het resultaat.

Tot volgende keer, do następnego.

Pozdrawiam

Groetjes

czwartek, 01 czerwca 2017

Zabrałam się właśnie za przerabianie ikon linków społecznościowych. Zauważyłam, że większość jest w podstawowych kolorach i nie pasuje do naszych blogów. Każdy z nas jest inny i chciałby, aby jego blog był odzwierciedleniem charakteru i stylu pasującego do osoby. Przygotowałam 5 kolorów z próbnika, który znalazłam na Pintereście.

 

 

 

Poniżej zamieszczam zdjęcie próbnika, jeśli potrzebujecie kodu kolorów użytych w tym zestawie to piszcie w komentarzach, postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.

Tagi: ikony kolory
22:11, emilka_sen , kreatywnie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 czerwca 2015

Jeszcze jazdy nie zaliczyłam, niestety jest okres kiedy każdy młody chce mieć już dokument w garści i szarżować po szosach - mnie aż tak się nie spieszy chociaż chciałabym mieć go też w kieszeni i już douczać się swoim tempem.

Pracuję już nad organizerem na 2016 rok i myślę, że we wrześniu będę chciała go Wam udostępnić. Zaczynam od dziennego ponieważ jest najbardziej pracochłonny. Jeśli komuś przydałby się kalendarz dzienny na 2015 do wydrukowania to proszę dać znać a dołączę pliki. Tak dla przykładu, to kalendarz ma taką konstrukcję jaka jest na zdjęciu poniżej.

 

Na następny rok będzie miał również listę imienin na każdy dzień, a prawa lista będzie trochę inaczej podzielona - bardziej funkcjonalnie. Wiem, że coraz więcej osób chwali sobie organizację czasu, która zdecydowanie wymaga samodyscypliny lub umiejętności przeorganizowania czasu gdy coś nie zostanie zrealizowane.

Osoby, które aktywnie organizują swój dzień na spotkaniach i rozjazdach, mają przyjemność z rozpisania i organizacji każdej istotnej rzeczy i odciążenia głowy pamiętaniem, ale i zastanowienia się czy nie należy tego zrobić w bardziej dogodnym czasie, w tym momencie jest czas na kontakt z osobą zainteresowaną i nie ma mowy o wystawieniu do wiatru, ponieważ nie ma się już dzisiaj na nią czasu.

Taki organizer może być również pretekstem do spotkań, dla młodych i aktywnych matek, które niekiedy nie mają głowy aby spamiętać wszystkie zajęcia, bo np. nie przespały nocy. 

środa, 13 marca 2013

Najprostsze formy jak dla mnie są najcięższe, musiałam wykroić sobie formę do tej poduszki, bo na oko na pewno by mi to nie wyszło. Nie umiem pracować, gdy nie mam do tego przykładu, formy, czegoś na czym mogłabym się wzorować.

Materiał na poduszkę mam z odzysku po pokrowcach na krzesła do jadalni. Tą poduszkę szyłam z myślą, że będzie ich więcej - około cztery, tak aby utworzyć napis HOME, ale myślę, że literki utworzę z różnych materiałów, ale takich, aby do siebie pasowały. 

Materiał jest dużo grubszy tak jak np. tapicerskie, a literka z materiału typu zamsz.

22:49, emilka_sen , kreatywnie
Link Komentarze (1) »

Bardzo ostrożnie się przygotowywałam, aby choć trochę to wyglądało jak spódniczka. Chyba mi się to udało. Nie śmiejcie się, ale ja i igła maszyny to dwie osobowości, które ciężko pogodzić. Nie wiem jak, to traktować, ale chyba jako mały mój sukces - że nie wyszło tragicznie.

Moja córka nie chce się rozstawać z nią i po kryjomu ją piorę i od razu prasuję, bo co chwilę ma ją na sobie - na pewno nie skończy się na tej jednej.

Podbudowana pierwszym, małym "dziełem", postanowiłam uszyć kolejne - troszeczkę trudniejsze. Sukienka dla drugiej sukienki - niestety jest troszkę za szeroka i planuję poprawki. Dużo ją przerobiłam, bo były tam kieszenie i nie było paska w pasie, a ja musiałam go uszyć, bo byłby to worek, a nie sukienka.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...