Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS

about me

niedziela, 12 kwietnia 2015

Wiem, że dla wielu to żaden wyczyn, ale ja tak długo na to czekałam, że w końcu się doczekałam. Poszłam na kurs jazdy i robię go w obcym języku. Cieszę się za swoją odwagę, ale mam nadzieję, że się nie przeliczyłam.

Największym dla mnie zaskoczeniem było wprowadzenie do jazd, które po krótkim wytłumaczeniu, gdzie jest sprzęgło, hamulec i gaz i jak się je zapala, doprowadziło do jazdy. Musiałam już w pierwszym dniu przejechać przez pół miasta do następnego kursanta.

Uczę się na wspaniałym aucie, a mianowicie Volvo V60. Gdzie odpalanie jest ze sprzęgła i guziczka. Ma kamerkę do cofania i nawi. Jeździ tak lekko, że jak wyjechałam na autostradę na drugiej lekcji, a w zasadzie pierwszej lekcji to byłam zaskoczona 113 km/h.

Tak wygląda wnętrze tego auta:

Co dla mnie najważniejsze, to to, że w ogóle nie czuć gabarytów tego auta - a jest potężne.

W poniedziałek mam kolejną jazdę i już nie mogę się doczekać. Codziennie wkuwam testy i tłumaczę nowe słówka - jednak zdaję po holendersku, a to jeszcze trudniejsze niż w ojczystym języku.

Powoli rozglądam się za autkiem dla siebie i już je wybrałam...

Pozdrawiam 

środa, 18 stycznia 2012

Musiałam dodać nową kategorię, nie chcę tworzyć oddzielnego bloga, a sprawa i tak dotyczy mnie i dlatego Emilii Palace to idealne miejsce. Jak wiecie zapewne w większości mam pod sobą dwie małe istoty, które rosną w zastraszającym dla mnie tempie. Trzy i pięć lat, to mnóstwo pytań, sporo opowiadania, kłótnie, perypetie, historie, przemyślenia i jeszcze wiele takich innych. Stworzyłam tutaj małe ustronie do spisywania moich myśli i opisywania zdarzeń. "ja - matka", bo tak się nazywa kategoria, będzie miejscem opisów. Nie będę się starała opisywać tylko tego co można, ale chcę pisać tak jak czuję, bez książkowo pisanych technik i przesłanek - jak to powinno się dzieci wychowywać. W książkach nie ma mowy o naszych uczuciach i reakcjach. Czasem jesteśmy tak zmęczeni, że nie dajemy rady odpowiednio zareagować, dopiero gdy opadną emocje idziemy "po rozum do głowy" i żałujemy tego, czy tamtego... 

czwartek, 17 listopada 2011

Trochę dużo za późny wpis, ale właśnie robię porządek z blogami. Wzięłam się za dużo, a za żaden konkretnie, dlatego też robię porządki w świecie wirtualnym.

Wakacje nie były z przepychem i bardzo chciałam aby były bardziej dla dzieci niż dla nas, choć i tak by się przydało, no ale ...

Zdjęcia z innych miejsc też będą, ale tym razem o kontakcie dzieci ze zwierzętami. Bardzo chciałam pojechać z nimi do ZOO, ale niestety - to chyba nie ten czas. Byliśmy jednak w stadninie koni, choć tylko pooglądać, ale zawsze. Na lekcje jazdy konnej moje dziecko musi jeszcze rok poczekać. Jednak bawiły się bardzo fajnie je dokarmiając.

Drugim takim miejscem był Zwierzyniec, a raczej gospodarstwo ze zwierzętami hodowlanymi. 

Dzieci mają tam spory ubaw, bo mogą sprzątać, czyścić i dokarmiać zwierzęta. Największą jednak atrakcją były świnki japońskie, bo w otoczeniu rodziców biegało całe mnóstwo małych, a błota było co nie miara.

15:10, emilka_sen , about me
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 listopada 2011
W piątek u starszej córki w szkole była wycieczka do parku, ponieważ dzieci przerabiają temat jesień. Każda z mam dostała gromadkę dzieci i reklamówkę z materiałami. Mieliśmy bawić się w szukanie jesieni, omawiać każde z zadań na wszelkie sposoby, była lupa do podglądania zwierząt, owadów i roślin, zbieraliśmy kasztany, żołędzie, liście i mierzyliśmy drzewa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...