Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS

interior

sobota, 01 września 2018

Na rynku zaczyna być tego coraz więcej. Drewno jest w cenie i metal jest w cenie. Piękne połączenie tych dwóch materiałów stanowi świetną bazę do wspaniałych mebli - czegoś industrialnego, kojarzonego z przemysłem i ciepłego - domowego.

Dzisiaj kilka przykładów tego połączenia. Regał, który wygląda na niesamowicie solidny z podstawą z kół metalowych i deski jako półki - praktyczne i ozdobne.

Stół jadalniany - blat drewniany, a podstawa zrobiona z "części hydraulicznych" - chyba tak można to nazwać. Wygląda przepięknie z drewnianą ławką.

Podobny przykład jak powyżej, ale nogi i użycie metalu nieco inne.

07:57, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 sierpnia 2016

Odkąd pamiętam - zawsze w moim rodzinnym domu była huśtawka i zastanawiam się, czy nie zrobić takiej huśtawki u dziewczynek w pokojach. To był mój azyl, w którym odrywałam się często od życia i wyobrażałam, że moje życie jest inne niż było rzeczywiście - taka chwilowa odskocznia od rzeczywistości. Czułam się lekka i wolna, niczym nie skrępowana.

Jeśli interesuje Was ten temat to przygotowałam parę przykładów huśtawek, które można zastosować w domu. Niektóre proste, takie które można wykonać samemu, a inne raczej kupić - chyba, że ktoś umie w wiklinie coś zrobić.

Ta ostatnia jest w miarę prosta samemu do zrobienia i taki fason chyba najbardziej mi odpowiada.

Pamiętam, lata temu, - było upalne lato, ale to bardzo, bo w nocy spanie było największym koszmarem. Był koniec czerwca, w telewizji odbywał się reczital Maryli Rodowicz prawdopodobnie to był Festiwal Opole. W dosyć długim przedpokoju mięliśmy zawieszoną huśtawkę drewnianą ze szczebelkami, - ja byłam już nastolatką i sobie te szczebelki blokowaliśmy u góry na linkach. Właśnie puścili " ... gdy Twoje córy, gryzą pazury..." Mój tata zrobił trochę głośniej, zaczęłam śpiewać tą piosenkę i jednocześnie huśtałam się. Mój głos zaczął falować i zmieniał się dźwięk - to było dla mnie tak fascynujące, że wsłuchiwałam się we własny głos. Uwielbiam huśtawki do dzisiaj, działają na mnie tak samo jak przed laty.  

22:58, emilka_sen , interior
Link Komentarze (1) »
czwartek, 11 sierpnia 2016

Kusi mnie, aby zastosować w swoim domu takie shuttersy. Jakiś czas temu mówiła o nich Dorota Szelągowska w swoim programie - bodajże prowadziła program o odnowie pokoju dla mężczyzny - typowy męski azyl. Zdecydowanie nie jestem mężczyzną, ale taki pomysł bardzo mi się podoba. Mam w tej chwili czarne grube żaluzje w salonie, ale nie podoba mi się, że po prostu sobie tak wiszą bezwiednie. 

Mogłabym zastosować na całym oknie jak na zdjęciu powyżej, podzielone na części i zasłać w zależności od potrzeby - lub zmniejszyć gabaryty i zasłać tylko tyle, aby nikt nie widział co robię.

Zastosowanie w prowadnicach - fajne, ale tylko na wyjściu do ogrodu.

Wersje zewnętrzne - bardzo ładny efekt, ale co z ich czyszczeniem. Widzę już przez pryzmat wyobraźni jak ten kolor czarny nabiera szarości od przylegającego brudu, kurzu i jeszcze to błoto, które po styczności z opadami deszczu osiada na nich.

Fajne, ale nie praktyczne. 

Ta wersja dużo lepsza. ogranicza dostęp światła, powoduje, że człowiek nie jest zupełnie odsłonięty i fajnie wygląda. Można się nad tym lepiej zastanowić i może zostawić jako alternatywę.

Szukam rozwiązania na moje okna, ponieważ, kiedyś uważałam, że nie ma lepszej alternatywy jak panele okienne z wiadomej firmy, ale już tak nie sądzę - są drogie, łapią kurz, bo to materiał. Lubię rolety rzymskie, ale nie pasują do wszystkich okien. Zasłony - hmmm... wydają mi się przestarzałe i może jednak coś w nowocześniejszym stylu...

Zastanawiaj się kobieto, póki czas na to.

Tagi: okna pomysł
22:50, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 sierpnia 2016

Epoksydowe podłogi - bo nad takimi schylam swoją głowę w dzisiejszym poście. Bardzo mnie ostatnio zajmują ponieważ, są bardzo trwałe, jednolite, miłe dla nogi, nie za twarde, ani za miękkie. Podoba mi się ich faktura i to, że można nimi podzielić wnętrze w zależności od potrzeby.

Nigdy nie lubiłam wykładzin PCV oraz laminatów, nie przepadałam również za zimną strukturą glazury, a tu znalazła się kolejna alternatywa - epoxy.

Ciekawa w kolorystyce i w fakturze kauczuka podłoga.

Kolorystyka biała i odcienie szarości imitującej surowy beton, to jest to nadało by mojemu wnętrzu klasy, a dodatki i meble dokończyłyby dzieła. 

Zastanawia mnie również farba do podłogi betonowej, ale boję się, że ten materiał odbije się na jakości. Jest tańszy i to sporo niż wspomniany epoksyd, ma większy połysk i chyba nie ma takiej klasy, choć może się mylę. Jeśli tak to dajcie znać co jest nie tak z moim tokiem myślenia - bo może się jednak mylę....

23:09, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 sierpnia 2016

Nie wiem jak to działa jeśli o gust. Często słyszę, że czarny to najgorszy kolor do wnętrza. Inni z kolei mówią, że biały się brudzi, kolejni - że wnętrze musi być kolorowe, aby tętniło życiem. Ja z kolei uważam, że każdy inny dodatek daje nam kolor i dlatego wnętrze powinno być neutralne.

Czarny, biały i szary to dla mnie idealna baza do wnętrza - nie koniecznie biura.

Beton - bo taki temat nadałam temu postowi

Nie znam dokładnie technologii betonu, wiem, że jest dosyć kruchy i dlatego dokłada się metalowe wzmocnienie i wibracje pomagające pęcherzykom powietrza wydostać się, ale czy rzeczywiście jest takie trudne stworzenie elementu betonowego jak nr. blat lub umywalkę.

Zamieszczam ten film, ponieważ jestem zafascynowana łazienką, którą Tomas wykonał. Zastosował betonowy blat pod umywalki, który "samodzielnie" wykonał - wiadomo, to telewizja. Jednak cały projekt wyszedł pięknie i bardzo gustownie.

Jeśli macie może jakieś informacje o nowych mieszankach betonowych i czym one się różnią i jak je traktować, to bardzo proszę o wpisy i podzielenie się swoimi - odkryciami, praktykami z zakresu zastosowania tego materiału.

Pozdrawiam, Emila 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...