Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
poniedziałek, 14 grudnia 2015

Kalendarze, w sklepach jest w czym wybierać, jednak praktycznie wszystkie są prawie takie same i raczej mało dostosowane do naszych potrzeb. Są albo standardowe jakie znamy jeszcze z lat kiedy byłyśmy małe lub mocno pstrokate, takie, że gdyby użyć dodatkowo kolorowego długopisu - znikłby we wszystkich tych tłach i ozdobnych napisach.

Sporo jest w internecie ciekawych propozycji na dekoracje choinek, chociaż przyznam, że niektóre mnie szalenie zaskoczyły (nie wiem czy pozytywnie). Możliwe, że to tylko moje umiłowanie minimalizmu stawia wszystko na szali, ale może również to, że za mało jeszcze szukałam. Wszystkie te choinki są jak dla mnie przeładowane. 

sobota, 12 grudnia 2015

Witajcie po dłuższej przerwie. Nawet nie przypuszczałam, że tyle czasu minie odkąd pisałam tutaj ostatni raz. Uwierzcie mi, że zbierałam się na to sporo czasu. Moje prawko jeszcze chwilkę musi poczekać choć kurs już zrobiłam i teraz pozostaje mi tylko "zdać egzaminy". Niby tak nie wiele, ale trochę tego jest.

Znalazłam w necie dziś coś bardzo fajnego i odważnego zarazem, a mianowicie taki oto zeszyt z magnetycznymi kartkami. Okładka ma w sobie magnes, a środek kartek pokryty jest farbą magnetyczną. Bardzo mi się ten pomysł podoba, choć myślę, że w rezultacie trzeba by było kartki numerować, chociażby po to aby nie zgubić się w notatkach. 

Może nie będę Wam go opisywać tylko obejrzyjcie film:

Chciałabym poznać Waszą opinie na temat takiej metody produkcji. Wydaje mi się bardzo praktyczna na pierwszy rzut oka.

Pamiętam ze szkoły problemy z zeszytami, które spinane były na środku lub klejone - jak się zeszyt zaczynało, a był gruby, to ciężko było pisać na lewych kartkach, a potem za środkiem na prawych. Nie wiem, czy też mieliście taki problem, ja jednak coś takiego odczuwałam.

Ten zeszyt, już tego nie ma, ponieważ każdą kartkę można wyjąć i potem włożyć w odpowiednie miejsce, co ułatwia korzystanie z tego zeszytu.

Zainteresowanych zeszytem zapraszam na stronę:  kickstarter.com

pozdrawiam, Emila

23:44, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 grudnia 2015

Pokój dziewczynek pomalowaliśmy na różowo, zgodnie z ich życzeniem. W piątek byłam na zakupach w centrum i udało mi się kupić ciekawe materiały, a wśród nich właśnie ten różowy podobny do aksamitu, ale nim nie jest.

23:06, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »

W piątek na Centrum był targ, a na targu sporo ciekawych materiałów za drobne pieniążki, dlatego pozwoliłam sobie kupić materiały do moich Tildowych próbek, bo muszę nauczyć się szyć. W następny piątek też pójdę. Przy okazji dokupiłam sobie tasiemkę w niebieskim kolorze. W naszej pasmanterii pojawił się asortyment Tildowy z czego się bardzo cieszę. Są też książki - bodajże trzy tytuły. Niestety ich cena jest wysoka i może ktoś się kiedyś nade mną zlituje i mi je kupi.

Dokupiłam też plastików do nawijania muliny, bo mi się skończyły, a ostatni zakup muliny - jako, że liczny, no to mi brakło.

 

Materiały są całkiem standardowe, chociaż nie ma jak biały z czerwonymi kwiatami (był jeszcze taki z niebieskimi kwiatami). Biały to mieszanka chyba z szyfonu, ale nie wiem, bo raczej ekspertem nie jestem w tej dziedzinie. Niebieski natomiast  to lekki zamsz z jednej strony, a z drugiej coś innego.

Mam wobec nich pewne plany, ale czas tu jest bardzo potrzebny, a coraz mniej go mam. Chyba muszę ustawić sobie priorytety i to tak na zawsze - niestety pokusy są kolosalne i ciężko się skoncentrować na wszystkim.

Tildowe serca - specjalnie dwa, bo jeden jest zszywany ręcznie, a drugi maszynowo. Ciekawe... czy zgadlibyście który jaką metodą? To pozostawiam do Waszej oceny.

Mam problem - nie umiem ich wykończyć. Największy problem przyspaża mi zszycie boku serc. Na pewno ręcznie, ale jak tą igłą tam się dostać? To nie wiem.

Przerywnik. Zostałam pokonania przez własną niecierpliwość - nawet nie wiecie jak łatwo jej się poddałam. Pierwszy mój DIMek jest na tapecie.

23:03, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...