Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
czwartek, 04 sierpnia 2016

Jako, że nowy dom to nowe perspektywy, to zaczęłam już trochę myśleć jak mogę nasz domek urządzić. Nie chcę iść z duchem czasu i kupować meble na łapu-capu i pomyślałam, że niektóre sobie po prostu zrobimy.

Marzy mi się tego typu stół do jadali, zrobiony z drewnianych desek z czarną podstawą w kształcie kwadratu zamiast nóg i litymi deskami jako blat. W tym samym typie ławeczka z jednej strony, a z drugiej krzesła białe z drewnianymi nogami.

 

Podobają mi się bardzo te krzesełka z białym siedziskiem i drewnianymi nóżkami - bardzo ładnie współgrają z tym stołem.

Taki stolik do salonu równie pięknie się prezentuje, a masywny wyszlifowany od zewnętrznej strony blat dodaje uroku.

Takie proste formy mam nadzieję przetrwają lata i nie będą tylko atrakcją sezonu. Nie chciałabym, aby skończyły nagle jako jakiś kicz, których wokół jest całe mnóstwo.

środa, 27 lipca 2016

Czuję się trochę jakbym wygrała los na loterii, uwielbiam ten stan euforii - przez wielu taki niepożądany, ale on jest tylko mój i nie mam zamiaru z niego rezygnować. Możliwe, że z końcem tego roku lub początkiem kolejnego, będziemy się przeprowadzać na zupełnie nowy domek - szeregówkę. Muszę jednak dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty i przejść przez wszystkie etapy pozytywnie.

Znamy już lokalizację i wybraliśmy ten do którego chcemy się wprowadzić, mamy plan rozmieszczenia pomieszczeń i ich wymiary. Byliśmy na budowie i nasza część ma już schody, podłączenie kanalizacji i prądu. Z zewnątrz jest już wykończenie praktycznie na całym budynku.

Specjalne plusy tego domku to:

  1. jest nowy
  2. ma w całym domy ogrzewanie podłogowe
  3. otwarta kuchnia
  4. drzwi z salonu wychodzą na ogródek
  5. panele słoneczne na dachu
  6. stałe schody na poddasze
  7. na poddaszu podłączenie do pralki

Oprócz tego zaraz koło drzwi będzie plac zabaw dla dzieci i prawie żadnych sąsiadów, którzy mogliby zaglądać nam do domu.

Minusem jest daleki parking, bo aż cztery domy dalej, ale chyba to przeżyjemy.

 

07:36, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 stycznia 2016

Już dawno zawładną mną świat elfów. Nie wiem czy to zasługa "Harrego Pottera" czy może "Władcy Pierścieni", ale tajemniczy i niczym nie skalany świat bajkowy bardzo mnie fascynuje. 

Kilka lat temu natknęłam się na pierwsze wzory i rysunki tej autorki Mariny Fedotowej. Najpierw pojawił się fioletowy elf, potem żółty. Tyle utkwiło mi w głowie, a teraz jest tego dużo więcej. Zobaczcie sami:

W pierwszym momencie nie rozumiałam klucza, który jest dołączony do schematu i musiałam się zastanawiać głęboko o co w nim chodzi - w tej chwili już ten problem zniknął. Haftuję czterema nitkami fioletowego elfa, wygląda całkiem przyzwoicie. Jednak szukam dalej nowych wzorów i nowych projektantów.

 

P.S. Mam problem, może, ktoś wie jak mu zaradzić - nie mogę wstukać na klawiaturze z z kreską, bo wyświetla mi się print screen. Co mogę zrobić, aby taki problem się nie pojawiał. Dotychczas radzę sobie tym, że znajduję słowa pokrewne, ale jest to męczące.

Dzięki z góry za pomoc

środa, 16 grudnia 2015

1f

Często chodzą mi po głowie zmiany w najbliższym otoczeniu. Nie lubię cały czas takiego samego układu - mam wrażenie, że jak coś zmienię, to również zmieni się tym samym moje życie na lepsze (lub spowoduje zmianę mojego nastawiania). Uważam to za pozytyw mojego charakteru, ponieważ rodzi to pewną dyskusję w domu i sprawia, że myślimy nad tym co i jak można pozmieniać, i jakim kosztem.

wtorek, 15 grudnia 2015

Szanowne koleżanki, jakiś czas temu haftowałam krzyżykiem Maison des Jardins firmy Dimensions. Dokładnie to był ten hafcik:

DSCF4144

Przeszukałam już cały dom i niestety "jak kamień w wodę" się zapadł. Bardzo chciałam go skończyć, bo pięknie się zapowiadał. Boję się, że nieumyślnie się go pozbyłam. Może macie w swoich zasobach ten schemat, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdtawiam.

17:00, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...