Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
poniedziałek, 29 listopada 2010

Troszeczkę historii...

Tak jak w poprzednich postach już pisałam, uwielbiam istoty magiczne wychodzące spod kreski J.B. Monge, a ten elf jest zdecydowanie jego odzwierciedleniem.

Widać tu delikatność istoty i barwy, które niby nudne, ale jak bardzo pasujące do tego wizerunku. Ten i kolejny haft stały się prezentami świątecznymi dla rodziców.

Gdzie jest ich trudność? Trzeba mieć dobry wzrok, aby na kanwie 20 robić krzyżyki, a jeszcze lepszy do backstitcha. Zrobiłam wierne odwzorowanie ponieważ kanty mogłyby wszystko zepsuć, a tak to efekt widać.

Nie znalazłam marchewkowego moheru i dlatego jest brąz, ale mimo wszystko pokazuje delikatność pyłku i wdzianka elfa - swoją drogą ciekawe byłoby dobranie jasnego moheru.

wtorek, 26 października 2010

Byłam w cudownym sklepie - to taki mój sklepowy raj. Sklep nazywa się "Tuin Wereld". Zaczął się właśnie sezon przed świąteczny i dosłownie cuda można tam znaleźć. Teraz bardzo podobają mi się na choinkę serca z drewna postarzanego i piękne siwe i czarne bombki - matowe i błyszczące. Ja kupiłam sobie na razie...

A to wcześniejszy zakup w innych sklepach:

17:46, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »

To krzesełko ściągnęłam je z ulicy - tzw. wystawki. Były trzy, ale tylko to jedno było w miarę w dobrej kondycji. Tak wyglądało przed moimi zabiegami...

A tak po małej metamorfozie, mogłam znaleźć lepszy materiał, ale niestety nic mi nie przypasowało, a na pierwszy raz nie chciałam przepłacać.

wtorek, 28 września 2010

Gdyby nie to, że pierwszy raz zabrałam się za coś takiego, to wcale nie pokazałabym tego światu. Może nie jest to totalna porażka, ale z profesjonalizmem nie ma to nic wspólnego.

Potrzebowałam czegoś takiego od dawna i dwa dni temu znalazłam w sklepie z używanymi rzeczami. Narodził się pomysł w mojej głowie, że można do tego wykorzystać decoupage.

Kuferek będzie służył mi do przechowywania muliny.

Wiem teraz, że to trzeba specjalnej aranżacji i pewnie wykończenia jeszcze bezbarwnym akrylem. Zrobiłam to tak:

  • oczyściłam pudełko i rozkęciłam na części pierwsze oprócz gałek - bo nie chciały się odkręcić
  • pomalowałam dwie lub trzy warstwy białym akrylem
  • powycinałam kartki do przyklejenia i przykleiłam je.
  • naniosłam również klej na całą powierzchnię

 

I mam wrażenie, że jeszcze czegoś brakuje i chyba jest to właśnie ten bezbarwny akryl.

Błagam poratujcie mnie, może jakieś lekcje DECOUPAGE lub dobry filmik na You Tube.

środa, 08 września 2010

Uwielbiam świat wróżek w wersji Jean-Baptiste Monge. Piękna grafika, wszystkie szczegóły dopracowane i odwzorowanie piękna i niewinności, jak również ich przeciwieństwa.

Zapraszam do zatopienia się w jego pięknych pracach:

 

kliknij na logo

Co mnie bardzo cieszy jego prace mają odwzorowanie w hafcie krzyżykowym.

Każdy haft jest charakterystyczny i indywidualnie dobierane elementy dodatkowe jak np. moher, mulina jedwabna, koraliki itp. Pięknie wyglądają na lnie, ale nie ma najmniejszego powodu, aby nie użyć np. kanwy lnianej lub białej - jak komu wygodniej. Efekt wychodzi cudny i satysfakcja gwarantowana.

To najnowsze wzory z tej serii:

 

wersja w/g J.B. Monge

 

wersja w/g J.B. Monge

Zapraszam do sklepu Nimue:

kliknij na zdjęcie

15:02, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...