Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
środa, 27 lipca 2016

Czuję się trochę jakbym wygrała los na loterii, uwielbiam ten stan euforii - przez wielu taki niepożądany, ale on jest tylko mój i nie mam zamiaru z niego rezygnować. Możliwe, że z końcem tego roku lub początkiem kolejnego, będziemy się przeprowadzać na zupełnie nowy domek - szeregówkę. Muszę jednak dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty i przejść przez wszystkie etapy pozytywnie.

Znamy już lokalizację i wybraliśmy ten do którego chcemy się wprowadzić, mamy plan rozmieszczenia pomieszczeń i ich wymiary. Byliśmy na budowie i nasza część ma już schody, podłączenie kanalizacji i prądu. Z zewnątrz jest już wykończenie praktycznie na całym budynku.

Specjalne plusy tego domku to:

  1. jest nowy
  2. ma w całym domy ogrzewanie podłogowe
  3. otwarta kuchnia
  4. drzwi z salonu wychodzą na ogródek
  5. panele słoneczne na dachu
  6. stałe schody na poddasze
  7. na poddaszu podłączenie do pralki

Oprócz tego zaraz koło drzwi będzie plac zabaw dla dzieci i prawie żadnych sąsiadów, którzy mogliby zaglądać nam do domu.

Minusem jest daleki parking, bo aż cztery domy dalej, ale chyba to przeżyjemy.

 

07:36, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 stycznia 2016
Już dawno zawładną mną świat elfów. Nie wiem czy to zasługa "Harrego Pottera" czy może "Władcy Pierścieni", ale tajemniczy i niczym nie skalany świat bajkowy bardzo mnie fascynuje. Kilka lat temu natknęłam się na pierwsze wzory i rysunki tej autorki Mariny Fedotowej. Najpierw pojawił się fioletowy elf, potem żółty. Tyle utkwiło mi w głowie, a teraz jest tego dużo więcej. Zobaczcie sami:

środa, 16 grudnia 2015

1f

Często chodzą mi po głowie zmiany w najbliższym otoczeniu. Nie lubię cały czas takiego samego układu - mam wrażenie, że jak coś zmienię, to również zmieni się tym samym moje życie na lepsze (lub spowoduje zmianę mojego nastawiania). Uważam to za pozytyw mojego charakteru, ponieważ rodzi to pewną dyskusję w domu i sprawia, że myślimy nad tym co i jak można pozmieniać, i jakim kosztem.

wtorek, 15 grudnia 2015

Szanowne koleżanki, jakiś czas temu haftowałam krzyżykiem Maison des Jardins firmy Dimensions. Dokładnie to był ten hafcik:

DSCF4144

Przeszukałam już cały dom i niestety "jak kamień w wodę" się zapadł. Bardzo chciałam go skończyć, bo pięknie się zapowiadał. Boję się, że nieumyślnie się go pozbyłam. Może macie w swoich zasobach ten schemat, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam.

17:00, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 grudnia 2015

Kalendarze, w sklepach jest w czym wybierać, jednak praktycznie wszystkie są prawie takie same i raczej mało dostosowane do naszych potrzeb. Są albo standardowe jakie znamy jeszcze z lat kiedy byłyśmy małe lub mocno pstrokate, takie, że gdyby użyć dodatkowo kolorowego długopisu - znikłby we wszystkich tych tłach i ozdobnych napisach.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...