Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
piątek, 29 kwietnia 2011

Kiedyś próbowałam tego sposobu przerabiania obrazków - zakończyło się fiaskiem, bo... papier nie chciała się oderwać, a był na wierzchu, na dodatek wyszło brzydko, bo linie się rozjeżdżały... albo kalka nie chciała kalkować i miała żółty kolor, no też nie wyszło.

Tym razem wyszło całkiem przyzwoicie i nawet mam pomysł jak to obrobić. Spodobał mi się taki styl "haftu"? bo nie wiem jak to nazwać - może pikowaniem? Przy okazji podoba mi się, że coraz wiele ludzi na swoich blogach pokazuje świetne wykorzystanie wszystkich stylów.

Obrazek jest Tildowy - co wszyscy od razu zauważą, użyłam dwóch odcieni różu, trzy serduszka z filcu, trochę waty do wypełnienia serc i dwanaście koralików.

Do tego typu haftów dobrze jest dobrać w miarę przeźroczysty materiał - u mnie jest biały, a kartkę przyfastrygowałam od spodu. 

Napewno nie skończę na tym jednym, bardzo podoba mi się możliwość dołożenia własnych elementów. Mam nadzieję, że znajdę zwolenników tego typu prac. Robi się to całkiem szybko, ale efekt pojawia się dopiero po zdarciu papieru.

Planuję podszycie z fizeliną i jeszcze jednym kawałkiem materiału i obszycie rogów innym - może lekkie zdobienia, ale jeszcze nie wiem.

17:42, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »

Bardzo się cieszę, że Oliwia już tak fajnie jeździ na rowerze. Co prawda na ogródku nie może nabyć praktyki, ale to zawsze kontakt z naturą. Zrobiliśmy mały wypad za miasto do pobliskiego Parku Narodowego, gdzie miejsca do jeżdżenia na rowerach jest cały ogrom.

Pogoda jak widać bardzo dopisała, a i dziewczynki miały wiele radości z takiego spędzania czasu.

Największą niespodzianką dla mnie i dla męża było "śmiganie" naszej dwu i pół letniej córeczki. Nicola jak tylko wsiadła na rower od razu pojechała - a my ją chcieliśmy dopiero tego zacząć uczyć. No i nam w ten sposób robota przeszła koło nosa.

Na zdjęciu z tatą i właśnie widać jaką jej to przyjemność sprawia, gdy rodziców wprawia się w stan osłupienia.

17:25, emilka_sen
Link Komentarze (1) »
niedziela, 17 kwietnia 2011

Sytuacja poranna. Oliwia ubiera się do szkoły i wybieram jej ubranka. Ja lubię jednolite stroje, ale Oliwia po zorientowaniu się jaką bluzkę jej wybrałam podchodzi do szafy i grzebie na półce z bluzkami.

Pytam - "czego szukasz, już Ci przecież wybrałam bluzkę"

Na co ona - "mamuś, ale tam nie ma nic na malowane, nie ma obrazka i mi się nie podoba"

Spałzowałam i pozwoliłam na wybranie innej bluzki.

Po pewnym czasie stwierdziłam, no tak, jak chce mieć obrazek to i będzie go miała. Planowałam łódki, ale dzień miałam niesamowicie zajęty i zrobiłam taką małą aplikację i imię mojej modnisi.

Mały ptaszek, tym razem bez szablonu. Muszę nabrać wprawy do ściegów, aby nie były tak bardzo przypadkowo stawiane, a praktyka to świetna nauka.

 

Z literkami była śmieszna sprawa, bo zrobiłam wydruk, a potem tylko patrząc modziłam i plątałam igłą - bałam się, ale chyba nie wyszło najgorzej.

 

Bardzo fajnie się zdobi takie bluzeczki z jednolitego koloru - jest moda na prasowanki, ale aplikacje zrobione samemu cieszą podwójnie. Zachęcam do spróbowania.

23:17, emilka_sen
Link Komentarze (2) »
sobota, 16 kwietnia 2011

Tym razem tworzę girlandę do pokoju dziewczynek, która będzie składała się z takich oto ptaszków, gwiazdek, kawałka drzewa i kulek.

Ptaszek jest pierwszym z elementów tej ozdoby.

Materiały mieszane: derma, filc, mulina i wata do wypełnienia. Dla kontrastu użyłam dwóch kolorów muliny - soczystego różu i zgaszonego brązu "alla" mokka.

21:48, emilka_sen , interior
Link Komentarze (2) »
piątek, 15 kwietnia 2011

W podostatnim poście obiecałam dalszą część napisu na ścianie moich córek. Śmieszną miałam sytuację i bardzo się zdziwiłam jak literka "N" nieco się skurczyła, bo nie zrobiłam nacięć i bardzo ją ściągnęło. Na szczęście szybko się zorientowałam i pracę wyprostowałam - tak to jest być laikiem.

Bardzo wdzięczny materiał do obróbki i jak pięknie wygląda. Nie trzeba obrabiać i podwijać brzegów, a na dodatek ekspozycja daje przepiękny efekt.

20:26, emilka_sen
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...