Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
środa, 16 grudnia 2015

1f

Często chodzą mi po głowie zmiany w najbliższym otoczeniu. Nie lubię cały czas takiego samego układu - mam wrażenie, że jak coś zmienię, to również zmieni się tym samym moje życie na lepsze (lub spowoduje zmianę mojego nastawiania). Uważam to za pozytyw mojego charakteru, ponieważ rodzi to pewną dyskusję w domu i sprawia, że myślimy nad tym co i jak można pozmieniać, i jakim kosztem.

wtorek, 15 grudnia 2015

Szanowne koleżanki, jakiś czas temu haftowałam krzyżykiem Maison des Jardins firmy Dimensions. Dokładnie to był ten hafcik:

DSCF4144

Przeszukałam już cały dom i niestety "jak kamień w wodę" się zapadł. Bardzo chciałam go skończyć, bo pięknie się zapowiadał. Boję się, że nieumyślnie się go pozbyłam. Może macie w swoich zasobach ten schemat, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam.

17:00, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 grudnia 2015

Kalendarze, w sklepach jest w czym wybierać, jednak praktycznie wszystkie są prawie takie same i raczej mało dostosowane do naszych potrzeb. Są albo standardowe jakie znamy jeszcze z lat kiedy byłyśmy małe lub mocno pstrokate, takie, że gdyby użyć dodatkowo kolorowego długopisu - znikłby we wszystkich tych tłach i ozdobnych napisach.

Sporo jest w internecie ciekawych propozycji na dekoracje choinek, chociaż przyznam, że niektóre mnie szalenie zaskoczyły (nie wiem czy pozytywnie). Możliwe, że to tylko moje umiłowanie minimalizmu stawia wszystko na szali, ale może również to, że za mało jeszcze szukałam. Wszystkie te choinki są jak dla mnie przeładowane. 

sobota, 12 grudnia 2015

Witajcie po dłuższej przerwie. Nawet nie przypuszczałam, że tyle czasu minie odkąd pisałam tutaj ostatni raz. Uwierzcie mi, że zbierałam się na to sporo czasu. Moje prawko jeszcze chwilkę musi poczekać choć kurs już zrobiłam i teraz pozostaje mi tylko "zdać egzaminy". Niby tak nie wiele, ale trochę tego jest.

Znalazłam w necie dziś coś bardzo fajnego i odważnego zarazem, a mianowicie taki oto zeszyt z magnetycznymi kartkami. Okładka ma w sobie magnes, a środek kartek pokryty jest farbą magnetyczną. Bardzo mi się ten pomysł podoba, choć myślę, że w rezultacie trzeba by było kartki numerować, chociażby po to aby nie zgubić się w notatkach. 

Może nie będę Wam go opisywać tylko obejrzyjcie film:

Chciałabym poznać Waszą opinie na temat takiej metody produkcji. Wydaje mi się bardzo praktyczna na pierwszy rzut oka.

Pamiętam ze szkoły problemy z zeszytami, które spinane były na środku lub klejone - jak się zeszyt zaczynało, a był gruby, to ciężko było pisać na lewych kartkach, a potem za środkiem na prawych. Nie wiem, czy też mieliście taki problem, ja jednak coś takiego odczuwałam.

Ten zeszyt, już tego nie ma, ponieważ każdą kartkę można wyjąć i potem włożyć w odpowiednie miejsce, co ułatwia korzystanie z tego zeszytu.

Zainteresowanych zeszytem zapraszam na stronę:  kickstarter.com

pozdrawiam, Emila

23:44, emilka_sen
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...