Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
czwartek, 24 listopada 2011

Właśnie wyszukałam w sieci, że nowa książka Tildy została wydana. Z tego co widzę to jest bogata w ptaki i motyle, przeważa biel i turkus, gdzieniegdzie granaty. Trochę mało mam jeszcze informacji, ale pomysły mogą być świetne.

Bardzo podoba mi się okładka książki i te metalowe klatki. Papugi też są piękne. Lubię materiały tildy, które nadają jej inny wymiar.

Książka jest już w sprzedaży, można ją zakupić w AMAZON.co.uk za 9,89£

10:11, emilka_sen , interior
Link Komentarze (1) »
czwartek, 17 listopada 2011

Trochę dużo za późny wpis, ale właśnie robię porządek z blogami. Wzięłam się za dużo, a za żaden konkretnie, dlatego też robię porządki w świecie wirtualnym.

Wakacje nie były z przepychem i bardzo chciałam aby były bardziej dla dzieci niż dla nas, choć i tak by się przydało, no ale ...

Zdjęcia z innych miejsc też będą, ale tym razem o kontakcie dzieci ze zwierzętami. Bardzo chciałam pojechać z nimi do ZOO, ale niestety - to chyba nie ten czas. Byliśmy jednak w stadninie koni, choć tylko pooglądać, ale zawsze. Na lekcje jazdy konnej moje dziecko musi jeszcze rok poczekać. Jednak bawiły się bardzo fajnie je dokarmiając.

Drugim takim miejscem był Zwierzyniec, a raczej gospodarstwo ze zwierzętami hodowlanymi. 

Dzieci mają tam spory ubaw, bo mogą sprzątać, czyścić i dokarmiać zwierzęta. Największą jednak atrakcją były świnki japońskie, bo w otoczeniu rodziców biegało całe mnóstwo małych, a błota było co nie miara.

15:10, emilka_sen , about me
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 listopada 2011

Pierwszy raz dane mi było uczestniczyć w takiej wystawie. Nie była to wystawa tylko typowo hafciarska, ale sporo i o niej też było. Co prawda królowały głównie zestawy firmy Lanarte, ale za to ekipa DMC przybyła prosto z Francji. Miała ze sobą schematy do Lili points, ale również nowej projektantki - której niestety danych nie spisałam (bardzo żałuję, bo było warto zapamiętać).

Nie wiem czy w Polsce pojawiły się już zestawy do filcowania, ale to był numer 1 na tej wystawie, no i materiały do pachworków. W zestawach do filcowania były całe miasteczka, zwierzęta, dzieci, aniołki i wszystko co potrzebne do przystrojenia domu na święta. 

To nie była taka wystawa samo w sobie tylko, to były raczej warsztaty, szkolenia. Cała impreza trwała trzy dni - niestety ja zjawiłam się w ostatnim i to prawie na końcu - niektórzy spędzali tam całe dnie.

Czy było warto? Jasne, że tak. tyle gotowych prac działa jak karma dla oczu, ciekawych pomysłów, z drewna, metalu i włóczki.

Nie zrobiłam wielu zakupów, bo jak to w Holandii bywa - hobby tu jest bardzo drogie i czasami lepiej coś na Sew ANd So zamówić niż tutaj kupować. Kupiłam tylko świąteczną serwetę z materiału od Graziano.

Może Wy macie jakiś pomysł co tutaj zamieścić,bo mi w głowie huczy i szukam i szukam - na nic nie mogę się zdecydować.

Bardzo podoba mi się ten materiał, a z tego co się domyślam to jest specjalna sztuka tkacka, choć mniej więcej w stylu hafciarskim.

17:17, emilka_sen , handmade
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 07 listopada 2011
W piątek u starszej córki w szkole była wycieczka do parku, ponieważ dzieci przerabiają temat jesień. Każda z mam dostała gromadkę dzieci i reklamówkę z materiałami. Mieliśmy bawić się w szukanie jesieni, omawiać każde z zadań na wszelkie sposoby, była lupa do podglądania zwierząt, owadów i roślin, zbieraliśmy kasztany, żołędzie, liście i mierzyliśmy drzewa.

niedziela, 06 listopada 2011

Pamiętacie pierwszą odsłonę? To było 6 lutego i na razie stan jest na tym etapie, ale obiecuję sobie zasiąść w wolnej chwili i dokończyć. Wiele nie zostało, ale życie leci nieubłaganie i trzeba dużej dyscypliny.

Bardzo podoba mi się ten puchar, fajnie wyszły kolory, wygląda na bardzo stary.

20:40, emilka_sen
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...