Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
niedziela, 20 lutego 2011

Kolejny świetny projekt J.B. Monege został przerobiony na XXX przez Nimue.

Elfinka w towarzystwie świerszcza i ptaka zasiadającego na kawałku gałązki. Ptaszek na szyi ma zawieszony dzwoneczek, a skrzydełka elfa obrysowane są złotą nitką. Tyle mogłam wypatrzyć z tego zdjęcia.

Kolejny delikatny i warty uwagi schemat.

Motyw świerszcza to taki charakterystyczny motyw, który powtarza się w niektórych obrazkach. Dodaje magii schematom i wdzięczności.

Ptaki to kolejny element i z jeszcze jednym schematem niebieskiego ptaka można stworzyć sobie komplecik.

W tym schemacie ubranie elfa jest mniej skromne i elfka wygląda jak "fashion girl" taka na topie, ale i emanuje erotyką.

Bardzo fajny projekt - podoba mi się.... jak wszystkie Nimue.

10:15, emilka_sen , interior
Link Komentarze (3) »
wtorek, 08 lutego 2011

Nie wiem czemu publikuje tego posta, bo przecież nie ma czym się pochwalić - tak nie wiele mu przybyło. Fakt jest taki, że te kolory są piękne i tym można się pochwalić, kolorami w hafcie Dimensions - są przeurocze i bardzo miło się na nie patrzy. Trochę mam mało czasu na hafty, ale rezerwuję sobie wieczory jak dziewczynki śpią.

To drugie zdjęcie jest po to aby rzeczywiście ocenić jak tego nie wiele jest. Na moje szczęście haft nie jest wielki i na przerywnik pasuje.

Bardzo podobają się półkrzyżyki rozróżniane na dwie i jedną nitkę - piękny efekt (taki trójwymiarowy).

AAAAA... ale się uśmiałam dopiero teraz zauważyłam literówkę w podpisie zdjęcia jaką zrobiłam. W sumie mogłam tak nazwać bloga.

16:41, emilka_sen , kreatywnie
Link Komentarze (4) »
niedziela, 06 lutego 2011

W piątek na Centrum był targ, a na targu sporo ciekawych materiałów za drobne pieniążki, dlatego pozwoliłam sobie kupić materiały do moich Tildowych próbek, bo muszę nauczyć się szyć. W następny piątek też pójdę. Przy okazji dokupiłam sobie tasiemkę w niebieskim kolorze. W naszej pasmanterii pojawił się asortyment Tildowy z czego się bardzo cieszę. Są też książki - bodajże trzy tytuły. Niestety ich cena jest wysoka i może ktoś się kiedyś nade mną zlituje i mi je kupi.

Dokupiłam też plastików do nawijania muliny, bo mi się skończyły, a ostatni zakup muliny - jako, że liczny, no to mi brakło.

Materiały są całkiem standardowe, chociaż nie ma jak biały z czerwonymi kwiatami (był jeszcze taki z niebieskimi kwiatami). Biały to mieszanka chyba z szyfonu, ale nie wiem, bo raczej ekspertem nie jestem w tej dziedzinie. Niebieski natomiast  to lekki zamsz z jednej strony, a z drugiej coś innego.

Mam wobec nich pewne plany, ale czas tu jest bardzo potrzebny, a coraz mniej go mam. Chyba muszę ustawić sobie priorytety i to tak na zawsze - niestety pokusy są kolosalne i ciężko się skoncentrować na wszystkim.

 

Tildowe serca - specjalnie dwa, bo jeden jest zszywany ręcznie, a drugi maszynowo. Ciekawe... czy zgadlibyście który jaką metodą? To pozostawiam do Waszej oceny.

Mam problem - nie umiem ich wykończyć. Największy problem przyspaża mi zszycie boku serc. Na pewno ręcznie, ale jak tą igłą tam się dostać? To nie wiem.

Przerywnik. Zostałam pokonania przez własną niecierpliwość - nawet nie wiecie jak łatwo jej się poddałam. Pierwszy mój DIMek jest na tapecie.

Mój elf doczekał sie rameczki i obróbki do tego potrzebnej. Zrobiłam obróbkę według opisu na blogu Atelier Penelopy. Rzeczywiście metoda jest bardzo dobra i teraz mój elf nie ma już marszczeń, których wcześniej nie mogłam zlikwidować.

Bardzo mi się podoba ta metoda. Nie jest trudna, ale trzeba zostawiać więcej kanwy, aby moznabyło to wszystko pozszywać.

Obrazek stoi teraz u mnie na półeczce w sypialni i pięknie wygląda. Ma nadzieję na dobre towarzystwo np. DIMka pierwszego lub moich córeczek, ale to wszystko w fazie planu, a nie realizacji.

Zakupiłam przez internet bardzo tanią, starą szafkę drewnianą.

Bardzo z niej się cieszę i tylko mam nadzieję, że ładnie wyjdzie, bo zamierzam ją odnowić, ale czekam aż się nieco ociepli. Kupiłam ją z myślą o przechowywaniu moich robótek i materiałów. Nie będzie tam za wiele miejsca, ale rozglądam się już za drugą w podobnym stylu.

Jeszcze tylko muszę obejrzeć w jaki sposób za to się zabrać i już.

Na pewno trzeba ją oczyścić, będę malowała acrylem, ale szukam też wosku meblarskiego do wykończenia.

19:32, emilka_sen , handmade
Link Dodaj komentarz »
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...