Kategorie: Wszystkie | about me | dom | handmade | interior | kreatywnie | moda | planner | what's new
RSS
sobota, 01 września 2018

Na rynku zaczyna być tego coraz więcej. Drewno jest w cenie i metal jest w cenie. Piękne połączenie tych dwóch materiałów stanowi świetną bazę do wspaniałych mebli - czegoś industrialnego, kojarzonego z przemysłem i ciepłego - domowego.

Dzisiaj kilka przykładów tego połączenia. Regał, który wygląda na niesamowicie solidny z podstawą z kół metalowych i deski jako półki - praktyczne i ozdobne.

Stół jadalniany - blat drewniany, a podstawa zrobiona z "części hydraulicznych" - chyba tak można to nazwać. Wygląda przepięknie z drewnianą ławką.

Podobny przykład jak powyżej, ale nogi i użycie metalu nieco inne.

07:57, emilka_sen , interior
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 lutego 2018

"Ta dam" i jestem. Mam nadzieję, że teraz na dłużej. 

Pod ostatnim postem Top Szamba Betonowe, *.cable.smsnet.pl dałaś komentarz i teraz Ci na niego odpowiem.

Niestety nie wiem dokładnie ile wynosiły koszty tych domów, ale z tego co się orientuję to około 400 - 450 tysięcy euro. Bo ta budowa odbywała się w Holandii. Ja nie budowałam sobie domu, bo mnie na taki po prostu nie stać. Ja wynajmuję od gminy dom/mieszkanie/szeregówkę, które dopiero-co zostało oddane.

Tyle w ramach wstępu, a teraz trochę moich wyczynów. Pamiętacie może jeszcze mój fotel wiklinowy, który przemalowałam na biało? Tutaj pokazywałam jak mi poszło. Teraz po przeprowadzce postanowiłam trochę go dostosować do mojego nowego domu. Jestem dopiero na półmetku mojej pracy, ale to co już widać bardzo mi się podoba.

"Voila" en ik ben. Ik hoop dat het langer zal duren.
Je gaf een reactie onder het laatste bericht  Top Szamba Betonowe, *.cable.smsnet.pl en nu zal ik je antwoorden.
Helaas weet ik niet precies hoeveel de kosten van deze huizen waren, maar van wat ik weet, is ongeveer 400 - 450 duizend euro. Omdat deze constructie plaatsvond in Nederland. Ik heb geen huis gebouwd omdat ik het gewoon niet kan betalen. Ik huur een huis / flat / eengezinswoning van de gemeente die zojuist is weggegeven.
Tot zover toelating, en nu enkele van mijn wapenfeiten. Herinner je je nog steeds mijn rieten stoel, die ik in het wit heb overgeschilderd? Hier liet ik zien hoe het ging. Nu na het verhuizen besloot ik om het aan te passen aan mijn nieuwe huis. Ik ben pas halverwege mijn werk, maar wat ik al zie, vind ik echt leuk.

W związku z tym, że to połowa pracy, to w najbliższym czasie powinny się pojawić nowe zdjęcia, które odsłonią dalszą część przemiany. Sama jestem ciekawa rezultatu.

Vanwege het feit dat dit de helft van het werk is, zouden er in de nabije toekomst nieuwe foto's moeten verschijnen, die het verdere deel van de verandering zullen onthullen. Ik ben nieuwsgierig naar het resultaat.

Tot volgende keer, do następnego.

Pozdrawiam

Groetjes

poniedziałek, 05 czerwca 2017

Witam serdecznie, kolejny długi wolny weekend prawie za nami, ale ja jeszcze staram się cieszyć tym co za oknem zanim przyjdą deszcze. Dzisiejszy dzień jeszcze słoneczny chociaż już mocno powiewa - co wróży zmianę pogody. 

Korzystając z tego co mamy na zewnątrz, wzięłam aparat i postanowiłam uwiecznić to co mnie najbardziej interesuje czyli budowę. Jakiś czas temu stwierdziłam, że wszelkie budowy utkwiły mi w pamięci jeszcze z dzieciństwa i to były miejsca, które robiły na mnie największe wrażenie. Nie wiem dlaczego tak się stało, że nie poszłam w swoim życiu tym tropem - ale mniejsza o to.

Budują koło mnie tego typu bliźniaki, mam wrażenie, że różnią się między sobą jedynie elewacją i niczym więcej. Nie daleko budują domy jednorodzinne, które wyglądają wewnątrz tak samo tylko z tą małą różnicą, że są jednorodzinne. 

Ten zwrócił moją szczególną uwagę ze względu na elewację, która bardzo mi się podoba. Są duże, obszerne i szersze niż mój. Uważam, że to pozwoli na dużo lepsze zagospodarowanie np. kuchni lub łazienki. Na dole salon, kuchnia i przedpokój z WC, a piętro to 3 lub 4 sypialnie i łazienka. Poddasze użytkowe ze stałymi schodami - pewnie z podłączeniem do pralki lub wydzielonym pomieszczeniem jako pralnia.

Poniżej zdjęcie garażu, który stał się sporym problemem, ponieważ prawdopodobnie właściciel wymyślił, aby garaż został, ale z tyłu poprosił o dodatkowy pokoik - co oczywiście dostał. tak więc, od frontu jest garaż, a od tyłu pokoik ze wspólnym korytarzem.

Poniżej wspomniana bielona elewacja - przepiękna - kontrastuje z ramą okienną, która jest biała z oknami, które mają czarną, kontrastową ramówkę. Efekt piękny i warty polecenia - szczególnie, że nie jestem zwolenniczką francuskich okien.

Oczywiście nie omieszkałam zajrzeć do środka domu, nawet cyknęłam parę zdjęć, ale ich jakość jest zła, wolałabym robić je z wnętrza domu, ale zobaczymy może kiedyś się to uda.

A z innej beczki i a'pro po pogody - uwielbiam takie chmury, które pokazują jak niebo potrafi mieć czysty i piękny błękitny kolor.

18:14, emilka_sen , dom
Link Komentarze (2) »
czwartek, 01 czerwca 2017

Zabrałam się właśnie za przerabianie ikon linków społecznościowych. Zauważyłam, że większość jest w podstawowych kolorach i nie pasuje do naszych blogów. Każdy z nas jest inny i chciałby, aby jego blog był odzwierciedleniem charakteru i stylu pasującego do osoby. Przygotowałam 5 kolorów z próbnika, który znalazłam na Pintereście.

 

 

 

Poniżej zamieszczam zdjęcie próbnika, jeśli potrzebujecie kodu kolorów użytych w tym zestawie to piszcie w komentarzach, postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.

Tagi: ikony kolory
22:11, emilka_sen , kreatywnie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 marca 2017

Szukam i szukam niektórych pozycji w sklepach internetowych. Jeszcze nic nie znalazłam godnego uwagi, ale postanowiłam stworzyć sobie miejsce w którym będę miała wszystko w jednym miejscu. Jak na razie znajdują się tutaj linki podstawowych sklepów, ale chcę dotrzeć do firm, które robią coś solidnie i nie na masową skalę. Z dobrych materiałów i nie tuzinkowe projekty. 

Wszystkie zdjęcia to print scriny sklepów internetowych, które są podlinkowane, dlatego po kliknięciu w zdjęcie przejdziesz do strony sklepu internetowego.

Miłej zabawy.

Tagi: moda sklepy
09:33, emilka_sen , moda
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
nazwa alternatywna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...