Blog > Komentarze do wpisu

Minimalizm w ogrodzie

Bardzo chciałabym mieć duży ogród, ale to pozostaje w ramach moich marzeń - bo nie ma szans na duży ogród i będę się cieszyć tym co będę miała. Zastanawiam się nad tym co mi się podoba i jakich materiałów użyć, aby był "efekt WOW". Wiem, że ogród będzie miał szare granitowe płytki dużych rozmiarów. Wiem również, że nie mogę pozwolić sobie na posianie dużej powierzchni trawy, bo opady w Holandii nie mają końca i w końcu zamiast trawy będę miała mech - a tego nie chcę.

Pięknie i stylowo wyglądają te czarne panele i fajny kontrast dałyby białe gładkie kamyczki. Myślę, że w kontraście do szarych płyt można położyć takie same, ale jaśniejsze płyty - tak aby całość ułożyć w prostokąt, a kamienie położyć po zewnętrznej.

Przy drzwiach od salonu będzie wydzielona część rekreacyjna, coś "ala" taras i od strony płotu będzie grill stał, a po przeciwnej stół z krzesłami.

Przydałaby się roślinność, z tym, że raczej mało wymagająca. Jednak zastanawiam się czy wsadzić ją bezpośrednio do ziemi, czy może do donic lub skrzyń. Podobają mi się drzewka jak na zdjęciu poniżej, bo niskie rośliny zabierają optycznie dużo miejsca i w momencie, gdy się rozrastają, to tego miejsca jest jeszcze mniej.

Potrzebuję również miejsca na przechowywanie rowerów i mojego motorka. Dlatego może zbudujemy wiatę do końca szerokości podwórka. Mocną drewnianą z zadaszeniem prawdopodobnie pod skosem, aby w deszczowe dni deszczówka opadała poza teren ogrodu.

To chyba dobry plan, ale zobaczymy jak będzie z realizacją. Już się nie mogę doczekać.

pozdrawiam

sobota, 13 sierpnia 2016, emilka_sen

Polecane wpisy

  • All in one 2016 - planner

    Kalendarze, w sklepach jest w czym wybierać, jednak praktycznie wszystkie są prawie takie same i raczej mało dostosowane do naszych potrzeb. Są albo standardowe

  • Formularz zamówienia

    Bardzo lubię formularze, które ułatwiają życie. Takie formularze można sobie samemu według potrzeby stworzyć, ale również raz w roku wprowadzić taki cykl organi

  • Ogłoszenie wyniku konkursu

    zdjęcie można powiększyć klikając na nie Tak przedstawiają się wyniki konkursu, który ogłosiłam w tym tygodniu i jak wynika z przedstawionych tutaj głosów wygra

Komentarze
2016/08/24 23:26:06
Super wygląda :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...