Blog > Komentarze do wpisu

All in one 2016 - planner

Kalendarze, w sklepach jest w czym wybierać, jednak praktycznie wszystkie są prawie takie same i raczej mało dostosowane do naszych potrzeb. Są albo standardowe jakie znamy jeszcze z lat kiedy byłyśmy małe lub mocno pstrokate, takie, że gdyby użyć dodatkowo kolorowego długopisu - znikłby we wszystkich tych tłach i ozdobnych napisach.

Zajęłam się organizowaniem domu, gdy spostrzegłam, że dawne metody nie działają. Zorientowałam się, że na wszystko trzeba mieć system. System, który usprawni nas, utrzyma w jakiś przedziwny sposób to co już zostało zrobione i przejdzie w rodzaj rutyny. Stwierdziłam, że najpierw potrzebuję planu i narzędzi do zastosowania - przede wszystkim czegoś co odciąży moją głowę od tych wszystkich informacji.

Zajęć jest coraz więcej i nie łatwo jest o czymś zapomnieć, ale jest jeszcze coś co bardzo przeszkadza. Wchodzi się do domu i zaczyna się panika - wszędzie brudno, wszystko brudne, pełno kurzu, dzieci nie zorganizowane, pranie nie wyjęte z pralki, suszarka nie wypakowana, kot znów coś zepsuł, co na kolację i jeszcze wiele innych pytań - od samego wejścia do domu. Już same te pytania zniechęcają i sieją panikę i powodują zagubienie. Nie wspomnę jeszcze tych pytań związanych z budżetem domowym. Istny sajgon. 

All in one 2016 tworzę z myślą, aby ułatwić kontrolę, odciążyć mózg lub odśmiecić umysł z nadmiaru nie potrzebnych informacji. Będę Wam przedstawiać kolejne części kalendarza, aż staną się całością. Nie będzie tam mapy, ani odległości z Krakowa do Amsterdamu, ale będzie ile szklanek wody dzisiaj wypiłaś, czy wymieniłaś worki w koszach, kiedy przypada dzień zmiany pościeli, czy kwiatki dzisiaj podlałaś, kiedy wypada kontrola u dentysty.

Przeglądałam internet w poszukiwaniu inspiracji, ale to nie było wciąż to co ja chciałam osiągnąć. Wciąż nie zawierały one takich informacji, które mogłyby mnie satysfakcjonować i przeważnie były po angielsku - cały czas szukam inspiracji, ale chcę sprawić, że będą one (te moje plannery) coraz lepsze i bardziej dostosowane do potrzeb każdej kobiety, matki i żony.

poniedziałek, 14 grudnia 2015, emilka_sen

Polecane wpisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...